Dobré ráno

Autor: Michal Muránsky | 2.1.2014 o 12:53 | (upravené 23.1.2014 o 17:18) Karma článku: 4,52 | Prečítané:  1411x

Dnes 2.januára som sa na posilvestrovskej chate zobudil na zvonenie telefónu. Skôr ako si dám rannú kávu, nie som celkom ochotný niekomu odpovedať na otázky. Dobrý deň, pán poslanec, budem sa Vás o 11. h telefonicky pýtať:

 

Otázky:

1.) mali by byť obete domáceho násilia odškodnené jednorazovým príspevkom od bratislavského Magistrátu?

2.) neobávate sa, že ľudia začnú zneužívať systém a hlásiť domáce násilie aj tam, kde sa nedá hovoriť o násilí?

3.) jednorazový príspevok bude od 100 do 200 eur, je to dosť s ohľadom na ten stav, v ktorom žijú týrané osoby?

Ak by ste mali stanovisko aj skôr, budem rád, ak sa ozvete na 02 3250 8128 (nahrávací telefón - nebude to naživo).

Ďakujem.

B. Heldes, SRo.

 

Mám s týmto  mailom hneď niekoľko problémov. Po prvé, že mi niekto  oznámi, že sa ma bude pýtať, bez ohľadu na to, či sa mne chce odpovedať a či som si už vôbec umyl zuby a po druhé, mladý muž ya to síce nemôže, ale ak sa niekto musel spýtať otázky tohto druhu, tak ja sa pýtam, kto mu vnukol tú myšlienku. Na to odpoveď poznám, ale nechám vás, kresťansky, aby ste si túto informáciu zistili sami, ak vás dostatočne zaujíma.

 

Odškodnenie obetí domáceho násilia:

Tento návrh treba vnímať v dvoch rovinách

Na jednej strane sú všetky argumenty typu:

A) Mesto Bratislava nemá peniaze. (ak sa nemýlim ešte stále nemá uhradené niektoré svoje záväzky za zimnú údržbu za 2012/2013)

B) Bratislava operuje s rozpočtom na úrovni 300miliónov Eur. Ak si pozrieme rozpočet SR  na sociálne zabezpečenie boli len v minulom roku vyčlenené 4miliardy EUR.

C) Máme tu rok 2014, ktorý je rokom supervolebným a áno blížia sa aj komunálne voľby.

Na druhej strane nesmieme zabúdať nato, že všetci sme ľudia a občas každý jeden z nás potrebuje pomoc. Navrhovaná suma 100-200eur nie je riešenie. Neexistuje miesto kam by ste mohli zájsť zaplatiť niekoľko eur a skutok by sa nestal, alebo by sa páchateľ domáceho násilia okamžite zmenil a nič podobné by už nikdy neopakoval. Jediné čo môžeme touto iniciatívou dosiahnuť, je že ukážeme obetiam domáceho násilia, že nám to nie je jedno, že je pre nás táto téma natoľko vážna, že budeme aj o tomto probléme hovoriť nahlas.

Podľa môjho názoru by v kancelárii prvého kontaktu mal byť pripravený dotazník pre obete domáceho násilia, ktorý môžu vyplniť a na oplátku by od mesta dostali niečo, povedzme mincu, brožúrku, kontakt na ľudí zo skúsenosťami, alebo čokoľvek iné čo by im pripomínalo, že existuje aj skutočné riešenie.

Toto som odpísal. Ak chcete počuť, ako to zostrihali a čo si o tom myslím z éteru, zapnite si rádio Regina od 17:00. A buďte pri tom na seba dobrí.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Penta ohrdla ponuku štátu, že kúpi jej nemocnicu

Vyberá si len hrozienka z koláča, vraví o finančnej skupine premiér Pellegrini.

Dobré ráno

Dobré ráno: Mala 14 a vedúci na tábore od nej chcel intímne fotky

Ako pokračuje kauza zneužívania mladých dievčat.


Už ste čítali?