Kultúra lásky

Autor: Michal Muránsky | 5.12.2013 o 11:11 | Karma článku: 10,24 | Prečítané:  1159x

Do včerajšieho dňa som len veľmi okrajovo sledoval diskusiu, ktorú vyvolal Pastiesky list. Ako politikovi mi je jasné, že napätie medzi priateľmi tradícií a priateľmi slobody tu bude vždy a preto som tejto téme venoval len minimálnu pozornosť.  Keď si však moja mamča zmenila profilovú fotku na ksichrári za smrtku, rozhodol som sa pozrieť na tento list bližšie.

http://www.kbs.sk/obsah/sekcia/h/dokumenty-a-vyhlasenia/p/pastierske-listy-konferencie-biskupov-slovenska/c/pastiersky-list-na-prvu-adventnu-nedelu-2013

Keď som dočítal niekoľko posledných riadkov, začal som cítiť strach. Nie že by som sa bál konferencie biskupov Slovenska, to nie, len tie slová a slovné spojenia, ktoré používajú, vo mne vzbudzujú strach- smrť, rozvrat, nebezpečenstvo, trest, sebazáchova, sodomská ideológia, zneužitý, zneužívali, kládli svoje životy, burcuje k tomu.

 

Čo som si všimol až po druhom prečítaní je úplná absencia slova láska.

 

 

Obdobie dospievanie pre mňa, ale hlavne pre mojich rodičov (bratov aj starých rodičov) nebolo jednoduché. Narodil som s obrovskou energiou a silou urobiť takmer čokoľvek. Celú pubertu som sa snažil s týmto darom nejak naložiť a iba ak máte osobné skúsenosti s poriadne uleteným teenagerom, máte šancu pochopiť o čom hovorím. Ako je pre mladého človeka príznačné aj ja som si musel hľadať cestu, nájsť rovnováhu, aby som nešiel z jedného extrému do druhého. V jedenástich rokoch som si dal vyholiť hlavu na koleno, pomerne skoro som začal sexuálne žiť a nakoniec som vstúpil do cirkvi, čo bol pre mojich rodičov poriadny šok, keďže posledný kresťan v našej rodine vyhynul s mojou prababkou.  Čo si však pamätám úplne presne je, že u nás doma sa vždy praktizovalo ži a nechaj žiť.

 

Je len na nás, čo si z množstva informácií, ktoré nám ponúka táto doba vyberieme. Ako dôkaz vám ponúkam jednu vetu, ktorá v tomto liste dáva nádej veriacim, aj neveriacim:

 

Boh chce, aby každý človek prichádzal na svet do láskyplného usporiadaného rodinného spoločenstva.

 

 

Preto ako nositeľ moci vyzývam KBS k nastoleniu kultúry lásky.(1KOR13) Vždy som si myslel, že tá je najdôležitejšia.

http://www.youtube.com/watch?v=s-pFAFsTFTI

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Armádny generál: S migmi si načas vystačíme, no bude to drahšie

Udržanie starých stíhačiek bude drahé, Rusi si môžu zapýtať viac. Nebo by nám však dočasne mohli ochrániť aj Česi či Poliaci.

Komentár Petra Schutza

Gajdošovi sa veriť nedá, pre Danka

V Smer-SNS-Híd je kapitán veľkým pánom.

Nadhľad Matie Lenickej

Radi by sme mali istotu, že ráno ešte bude svetlo

Rozumieme, komu najviac nahráva a vyhovuje Kiskova kauza.


Už ste čítali?