Kultúra lásky

Autor: Michal Muránsky | 5.12.2013 o 11:11 | Karma článku: 10,24 | Prečítané:  1224x

Do včerajšieho dňa som len veľmi okrajovo sledoval diskusiu, ktorú vyvolal Pastiesky list. Ako politikovi mi je jasné, že napätie medzi priateľmi tradícií a priateľmi slobody tu bude vždy a preto som tejto téme venoval len minimálnu pozornosť.  Keď si však moja mamča zmenila profilovú fotku na ksichrári za smrtku, rozhodol som sa pozrieť na tento list bližšie.

http://www.kbs.sk/obsah/sekcia/h/dokumenty-a-vyhlasenia/p/pastierske-listy-konferencie-biskupov-slovenska/c/pastiersky-list-na-prvu-adventnu-nedelu-2013

Keď som dočítal niekoľko posledných riadkov, začal som cítiť strach. Nie že by som sa bál konferencie biskupov Slovenska, to nie, len tie slová a slovné spojenia, ktoré používajú, vo mne vzbudzujú strach- smrť, rozvrat, nebezpečenstvo, trest, sebazáchova, sodomská ideológia, zneužitý, zneužívali, kládli svoje životy, burcuje k tomu.

 

Čo som si všimol až po druhom prečítaní je úplná absencia slova láska.

 

 

Obdobie dospievanie pre mňa, ale hlavne pre mojich rodičov (bratov aj starých rodičov) nebolo jednoduché. Narodil som s obrovskou energiou a silou urobiť takmer čokoľvek. Celú pubertu som sa snažil s týmto darom nejak naložiť a iba ak máte osobné skúsenosti s poriadne uleteným teenagerom, máte šancu pochopiť o čom hovorím. Ako je pre mladého človeka príznačné aj ja som si musel hľadať cestu, nájsť rovnováhu, aby som nešiel z jedného extrému do druhého. V jedenástich rokoch som si dal vyholiť hlavu na koleno, pomerne skoro som začal sexuálne žiť a nakoniec som vstúpil do cirkvi, čo bol pre mojich rodičov poriadny šok, keďže posledný kresťan v našej rodine vyhynul s mojou prababkou.  Čo si však pamätám úplne presne je, že u nás doma sa vždy praktizovalo ži a nechaj žiť.

 

Je len na nás, čo si z množstva informácií, ktoré nám ponúka táto doba vyberieme. Ako dôkaz vám ponúkam jednu vetu, ktorá v tomto liste dáva nádej veriacim, aj neveriacim:

 

Boh chce, aby každý človek prichádzal na svet do láskyplného usporiadaného rodinného spoločenstva.

 

 

Preto ako nositeľ moci vyzývam KBS k nastoleniu kultúry lásky.(1KOR13) Vždy som si myslel, že tá je najdôležitejšia.

http://www.youtube.com/watch?v=s-pFAFsTFTI

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Miroslav Kollár: Za ľudí zrejme ostane okrajová strana

Kollár prehral s Veronikou Remišovou.

Ako varili naše prastaré matky

Recepty a rady k stolu spred vyše sto rokov.


Už ste čítali?