Prečo sa chce Bratislava zbaviť koní?

Autor: Michal Muránsky | 22.11.2013 o 9:00 | Karma článku: 7,03 | Prečítané:  834x

Ľudstvo sa momentálne nachádza na vrchole svojej technologickej vyspelosti. Za posledných niekoľkotisíc rokov sme prešli od lovcov a zberačov k urbánnej spoločnosti s jasnými pravidlami. Prešli sme od ohňa k smartfónom, všetky informácie máme na dosah, ale zdá sa mi, akoby sme zabúdali, odkiaľ skutočne pochádzame. Dnes si to už veľmi neuvedomuje, ale vždy sme boli, a vždy aj budeme, súčasťou tohto ekosystému. Otázkou je, nakoľko sa od neho odizolujeme, pokiaľ  tento fakt skutočne pochopíme? Kompetentní mesta Bratislava sa práve v týchto dňoch rozhodujú, či sa zbaviť alebo nezbaviť jazdeckej polície.

 

Jazdecká polícia v našom meste funguje viac ako dvadsať rokov a ak niekto vidí policajta na koni, určite prvé slovo, ktoré mu napadne, nie je „k....", ako sa to stáva v iných prípadoch, keď stretnete príslušníkov polície.

Stanica jazdeckej polície je umiestnená na okraji bratislavského lesoparku a hliadkuje na území mestských lesov. Objekt jazdeckej polície je po rekonštrukcii, v ktorej je umiestnená stajňa s dvanástimi samostatnými boxami pre kone (administratívne priestory, sociálne zariadenia...) a pri malej investícii je tento objekt vhodne pripravený na to, aby bol prebudovaný na hotel či penzión s agroturistikou. Premýšľam, či toto nie je skutočným dôvodom, prečo by sa mala zrušiť jazdecká polícia v Bratislave. Z neformálnych rozhovorov sa mi to zdá viac ako pravdepodobná možnosť. Je veľmi zaujímavé, že šéf bratislavskej jazdeckej polície len minulý mesiac dal výpoveď.

Každý deň sa rozhodujeme o tom, ako bude vyzerať naša spoločnosť. Všetky rozhodnutia, ktoré urobíme dnes, sa znásobia zajtra. Je len na nás, či sa naučíme žiť v harmónii s prírodou, alebo nám to príroda vráti, pretože či už veríte v Boha, karmu alebo len v Newtonovu tretiu axiomu, je nad slnko jasné, že všetko, čo urobíme, sa nám v istej forme vráti.

Približne štvrtinu územia Bratislavy zaberá lesopark. Ak by jazdecká polícia neexistovala a vás by sa niekto spýtal, či stojíte o to, aby sa po lesoch nepreháňali autá, ale policajti na koňoch, aká by bola vaša odpoveď? V súčasnosti túto možnosť máme. Jazdecká polícia hliadkuje na území lesoparku a stará sa o dodržiavanie poriadku. Ste za jej zrušenie?

Prosím, vyjadrite sa v diskusii alebo kliknite na odkaz petície za zachovanie jazdeckej polície a prezentujte svoj názor, som mestským poslancom, ktorého ten názor skutočne zaujíma.

http://www.peticie.com/peticia_za_zachovanie_mestskej_jazdeckej_policie

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Armádny generál: S migmi si načas vystačíme, no bude to drahšie

Udržanie starých stíhačiek bude drahé, Rusi si môžu zapýtať viac. Nebo by nám však dočasne mohli ochrániť aj Česi či Poliaci.

Komentár Petra Schutza

Gajdošovi sa veriť nedá, pre Danka

V Smer-SNS-Híd je kapitán veľkým pánom.

Nadhľad Matie Lenickej

Radi by sme mali istotu, že ráno ešte bude svetlo

Rozumieme, komu najviac nahráva a vyhovuje Kiskova kauza.


Už ste čítali?