Prečo sa chce Bratislava zbaviť koní?

Autor: Michal Muránsky | 22.11.2013 o 9:00 | Karma článku: 7,03 | Prečítané:  884x

Ľudstvo sa momentálne nachádza na vrchole svojej technologickej vyspelosti. Za posledných niekoľkotisíc rokov sme prešli od lovcov a zberačov k urbánnej spoločnosti s jasnými pravidlami. Prešli sme od ohňa k smartfónom, všetky informácie máme na dosah, ale zdá sa mi, akoby sme zabúdali, odkiaľ skutočne pochádzame. Dnes si to už veľmi neuvedomuje, ale vždy sme boli, a vždy aj budeme, súčasťou tohto ekosystému. Otázkou je, nakoľko sa od neho odizolujeme, pokiaľ  tento fakt skutočne pochopíme? Kompetentní mesta Bratislava sa práve v týchto dňoch rozhodujú, či sa zbaviť alebo nezbaviť jazdeckej polície.

 

Jazdecká polícia v našom meste funguje viac ako dvadsať rokov a ak niekto vidí policajta na koni, určite prvé slovo, ktoré mu napadne, nie je „k....", ako sa to stáva v iných prípadoch, keď stretnete príslušníkov polície.

Stanica jazdeckej polície je umiestnená na okraji bratislavského lesoparku a hliadkuje na území mestských lesov. Objekt jazdeckej polície je po rekonštrukcii, v ktorej je umiestnená stajňa s dvanástimi samostatnými boxami pre kone (administratívne priestory, sociálne zariadenia...) a pri malej investícii je tento objekt vhodne pripravený na to, aby bol prebudovaný na hotel či penzión s agroturistikou. Premýšľam, či toto nie je skutočným dôvodom, prečo by sa mala zrušiť jazdecká polícia v Bratislave. Z neformálnych rozhovorov sa mi to zdá viac ako pravdepodobná možnosť. Je veľmi zaujímavé, že šéf bratislavskej jazdeckej polície len minulý mesiac dal výpoveď.

Každý deň sa rozhodujeme o tom, ako bude vyzerať naša spoločnosť. Všetky rozhodnutia, ktoré urobíme dnes, sa znásobia zajtra. Je len na nás, či sa naučíme žiť v harmónii s prírodou, alebo nám to príroda vráti, pretože či už veríte v Boha, karmu alebo len v Newtonovu tretiu axiomu, je nad slnko jasné, že všetko, čo urobíme, sa nám v istej forme vráti.

Približne štvrtinu územia Bratislavy zaberá lesopark. Ak by jazdecká polícia neexistovala a vás by sa niekto spýtal, či stojíte o to, aby sa po lesoch nepreháňali autá, ale policajti na koňoch, aká by bola vaša odpoveď? V súčasnosti túto možnosť máme. Jazdecká polícia hliadkuje na území lesoparku a stará sa o dodržiavanie poriadku. Ste za jej zrušenie?

Prosím, vyjadrite sa v diskusii alebo kliknite na odkaz petície za zachovanie jazdeckej polície a prezentujte svoj názor, som mestským poslancom, ktorého ten názor skutočne zaujíma.

http://www.peticie.com/peticia_za_zachovanie_mestskej_jazdeckej_policie

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Súd sa postavil Kmotríkovcom. Zverejnil, prečo tak urobil

Vyšetrovanie, kto naozaj profituje z podnikania firmy, pokračuje.

Komentár Petra Schutza

Presne toto sa zvykne nazývať mafianizácia štátu

Na Kočnerovi je príznačné práve presvedčenie, že spravodlivých niet.


Už ste čítali?