Quo vadis územné plánovanie? Posledná šanca vyjadriť sa!

Autor: Michal Muránsky | 30.3.2011 o 9:15 | Karma článku: 4,47 | Prečítané:  1193x

Najzložitejšou úlohou, ktorá bola postavená pred komisiu územného a strategického plánovania, životného prostredia a výstavby, bola zmena územného plánu (Zmeny a doplnky 02). Utorok 6.apríla 2011 končí termín na predkladanie návrhov na vypustenie jednotlivých bodov To znamená, že nasledujúce dni je posledná šanca vyjadriť sa.

BratislavaBratislava
Dokument obsahuje vyše stovky zmien, vďaka ktorým sa mení funkčnosť mnohých území. Tvár Bratislavy sa tak môže výrazne zmeniť. Z niektorých sa stane zeleň a je na nich zakázané stavať, iné územia sa naopak nahradia stavebnými plochami. Návrh v tejto podobe bol minulé volebné obdobie zamietnutý, keďže väčšina poslancov mala svoje výhrady k niektorému z bodov. Preto sa dnes snažíme upraviť dokument do takej podoby, aby bola prijateľná nielen pre poslancov mestskej časti, ale aj pre jej obyvateľov. Verzia je oficiálne prístupná na stránke http://www.bratislava.sk/vismo/dokumenty2.asp?id_org=700000&id=11021830&p1=67884 Chcel by som týmto poprosiť všetkých občanov Bratislavy, ktorí majú výhrady k tomuto dokumentu, alebo k plánovanej výstavbe v meste, aby vyjadrili svoj názor. Mojou ambíciou je zapojiť ľudí do rozhodovania, aby politika viac nebola iba vôľou niekoľkých. Nielen diskusia pod mojím článkom, ale aj mailový či telefonický kontakt sú vám plne k dispozícii.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Armádny generál: S migmi si načas vystačíme, no bude to drahšie

Udržanie starých stíhačiek bude drahé, Rusi si môžu zapýtať viac. Nebo by nám však dočasne mohli ochrániť aj Česi či Poliaci.

Komentár Petra Schutza

Gajdošovi sa veriť nedá, pre Danka

V Smer-SNS-Híd je kapitán veľkým pánom.

Nadhľad Matie Lenickej

Radi by sme mali istotu, že ráno ešte bude svetlo

Rozumieme, komu najviac nahráva a vyhovuje Kiskova kauza.


Už ste čítali?