SDKÚ-KDH-MOST má plnú... ústa transparentnosti, ale...

2.11.2011 o 9:14 | Karma článku: 12.38 | Prečítané  2554-krát

SDKÚ-KDH-MOST má plnú... ústa transparentnosti, ale keď nevyhrajú v konkurzoch ich kandidáti, nájdu 300 dôvodov k pochovaniu celého konania.

BratislavaBratislavarealitynamape.sk
Dňa 27.10.2011 sa v Bratislavskom mestskom zastupiteľstve okrem iného rozhodovalo aj o riaditeľoch bratislavských mestských organizácií. V komunálnej politike sa len zriedka stáva, že manažéri na vedúce pozície sú vyberaní formou výberového konania. Doterajšia prax bola taká, že pozície obsadzovali strany svojimi vlastnými nominantmi alebo ľuďmi, “ktorým sa dalo dôverovať“. Komisie na výber vedúcich pracovníkov zložené z pracovníkov magistrátu, poslancov mestského zastupiteľstva a odbornej verejnosti do tohto roku neexistovali. Jej založenie znamenal signál novej politickej kultúry, ktorá naviazala na odkaz vlády Ivety Radičovej. Na pozíciu vedúceho pracovníka už nestačilo len správne stranícke tričko, ale odbornosť a profesionalita. Takéto boli však len prvotné zámery, pretože starého psa novým kúskom nenaučíš. To že niet nad modré tričko sa začalo ukazovať už mesiace dozadu, keď predseda poslaneckého klubu SDKÚ-Most Ivo Nesrovnal vystúpil s návrhom odčleniť zimný štadión Ondreja Nepelu zo STARZ, a teda z športového a telovýchovného zväzu pod ktorý patrili všetky mestské športové zariadenia. Zimný štadión tak mal vystupovať ako samostatná jednotka s vlastným riaditeľom, poslancom miestneho zastupiteľstva za SDKÚ v Devíne Pavlom Murínon. Týmto spôsobom sa prakticky snažili vytvoriť novú pracovnú pozíciu, ktorá doteraz nejestvovala. Už z diskusie bolo jasné, že takéto zbytočné plytvanie neprejde a o návrhu sa preto ani nehlasovalo. Tento istý pán poslanec sa neskôr začal uchádzať o riaditeľa Bratislavského mestského informačného strediska. Nepochybujem o tom, žeby vyhral, ak by bol najlepším kandidátom na túto pozíciu, keďže komisia bola zložená nielen z poslancov za SDKÚ, za lepšieho označila manažérsky typ v najlepších rokoch Tomáša Szabóa. Konečné hlasovanie komisie dopadlo v pomere 6:1 v jeho prospech. Môžete trikrát hádať, od koho pochádzal ten jediný hlas za pána Murína. Po neúspešnom pokuse dosadiť svojho kandidáta na vedúcu pozíciu, „transparentnosť“ a „čestnosť“ už neboli tak dôležité. Trojkoalícia SDKÚ, KDH a Mostu sa rozhodla nevymenovať víťazov konkurzov a radšej ponechať staré vedenie. Scenár sa opakoval aj pri voľbe riaditeľa STARZ-u, a preto sa primátor Milan Ftáčnik rozhodol o zvyšných bodoch ani nehlasovať. Poslanci SDKÚ, KDH a Mostu počas dvojhodinovej diskusie v mestskom zastupiteľstve objavili aspoň tristo dôvodov, prečo neakceptovať tento transparentný proces. O sile argumentov sa môžete presvedčiť na zázname z diskusie Bratislavskej televízie. Raz darmo. Starého psa novým kúskom nenaučíš. http://www.tvba.sk/archiv/27-10-2011-zastupitelstvo-1-cast/

Hlavné správy

EKONOMIKA.SME.SK

Mliekari volajú o pomoc. Výrobky chcú vyvážať do Číny

Dôvodom je prebytok mlieka v Európe a vysoké marže reťazcov.

WWW.SME.SK

Fico stavil na nižšiu DPH na chlieb či mlieko (opatrenia druhého balíčka)

Zníženie DPH na 10 percent na chlieb, mlieko, mäso či maslo. To je najväčšie prekvapenie druhého sociálneho balíčka, ktorý predstavil premiér Robert Fico.

WWW.SME.SK

My sme v civile? Divili sa ruskí vojaci zajatí na Ukrajine

Zajatí Rusi tvrdia, že na Ukrajinu ich poslala armáda. Potvrdili to aj pred ľuďmi z OBSE.


Už ste čítali?